Strona główna/INSPIRACJE, RECENZJE/„Biblioteczka Montessori” – wydawnictwa EGMONT – recenzja – cz.2

„Biblioteczka Montessori” – wydawnictwa EGMONT – recenzja – cz.2

egmont-montessori

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą. Wydawnictwo Egmont wydało serię Biblioteczka Montessori, w której zawierają się takie pozycje jak: Świat, Przyroda, Czas, Ćwiczenia, o których pisałam w poprzednim poście. Do tych pozycji dołączyła również seria Flagi świata oraz książka 100 pomysłów jak odkrywać świat. Postanowiłam podjąć się recenzji tych produktów, ponieważ uważam, że są godne uwagi i warte zakupu.

Biblioteczka Montessori – flagi świata

Znajdziecie tutaj:

  • mapę świata (w formie puzzli do ułożenia) – puzzle są dużego formatu, a cała mapa ma wymiary 58x36cm
  • 50 flag wybranych państw
  • książeczkę

Zanim przejdziemy do tego zestawu warto zapoznać dziecko z zestawem Bibliotecza Montessori – świat, aby znało już poszczególne kontynenty. Na samym początku jednak postawmy na pracę z globusem. Polecam globus kultury, gdzie każdy kontynent oznaczony jest innym kolorem. Trochę od końca wyszło to co próbuję tutaj przekazać. Jeszcze raz, w kolejności: globus, zestaw świat, zabawa lub pomoce wprowadzające i pokazujące państwa, zestaw świat z flagami. W takiej kolejności bym to zrobiła 😉.

Wracajac do zestawu. Dziecko zapoznaje się z mapą świata. Ma do dyspozycji flagi 50 państw. Mapa posiada otwory, w których umieszcza się flagi. Umożliwia to nie tylko poznanie flag państw, ale doskonale wpływa na motorykę małą (usprawnia rękę).

Uzupełnieniem zestawu jest książeczka. która zawiera informacje jak prowadzić zajęcia oraz informacje na temat flagi danego państwa.

Nie powiem Wam jak pracuje z zestawem Zuzia, bo jeszcze nie doszłyśmy do tego etapu ❤.

biblioteczka-montessori-flagi-swiata

 

montessori-flagi-swiata

montessori-flagi

montessori-biblioteczka-montessori-swiat

biblioteczka-montessori-egmont

 100 pomysłów jak odkrywać świat

Znajdziecie tutaj:

  • zbiór pomysłów jak zachęcić dziecko do obserwowania, dotykania, eksperymentowania oraz samodzielnego odkrywania świata

Podręcznik podzielony jest na 5 działów: geografia, świat roślin, świat zwierząt, fizyka, czas. Najlepiej zobrazuje Wam to przedstawiony poniżej spis treści.

100-pomyslow-jak-odkrywac-swiat

montessori-globus-ziemia-woda-powietrze-oceany-drzewa

montessori-fizyka-eksperymenty-czas

Treści dotyczą przeróżnych zagadnień z zakresu edukacji kosmicznej. Możecie zainspirować się jak wprowadzic dziecko w świat roślin, jak przedstawić na przykład budowę kwiatu. Jakiś czas temu robiłam akurat wpis dotyczący tej tematyki, zobaczcie.

budowa-kwiatu-montessori-egmont

Wyżej pisałam o globusie i kontynetach,  o tym też możecie poczytać w tej książce :-).

montessori-kontynenty-globus

100 pomysłów jak odkrywać świat doskonale uzupełni zestaw flagi świata.

biblioteczka-montessori-recenzja

Jak można zauważyć, Biblioteczka Montessori nie bez powodu nazywa się biblioteczką. Wszystkie jej części są istotne i powiązane ze sobą. Pomogą rodzicom i nauczycielom wspierać zainteresowania dziecka.

 

We współpracy z www.egmont.pl

2020-02-01T23:32:45+01:00październik, 2018|INSPIRACJE, RECENZJE|0 komentarzy
Go to Top