Strona główna/INSPIRACJE/Wymarzony prezent na 8 urodziny – jak zorganizować budżet?

Wymarzony prezent na 8 urodziny – jak zorganizować budżet?

Marzenia są różne. Czasem dzieci marzą o super gumce do ścierania, długopisie, który ma „każdy”, hulajnodze, rowerze lub zupełnie abstrakcyjnej wyprawie w kosmos. Czy te marzenia są do spełnienia? Wiele zależy od funduszu lub poziomu abstrakcji i zwyczajnej nieosiągalności, nawet gdy możliwości finansowe na to pozwalają.

Wymarzony prezent na 8 urodziny, a budżet

Moja córka marzyła o nowym rowerze na 8 urodziny. Fakt, wyrosła ze starego, a siodełko było już maksymalnie podniesione. Wiedziałam, że to prezent drogi, ale jakby nie patrzeć potrzebny. Dlatego też bardzo chciałam spełnić to marzenie i potrzebę jednocześnie. Od początku wiedziałam jak zorganizujemy budżet, bo robiliśmy już to wiele razy. To będzie prezent składkowy! Uwielbiam możliwości jakie on daje. Małe prezenty, są zazwyczaj takimi, na które nas stać na co dzień. Potrafią też być prezentami niepotrzebnymi, zagracającymi wręcz, często niewielkie przestrzenie. Brakuje zaś budżetu na to co naprawdę jest potrzebne. U nas rodzina jest dość duża więc ma to tutaj swoje plusy jeżeli chodzi o składkę na prezent, ale jeżeli tak nie jest, można ją uzupełnić również, np: o sprzedaż roweru, z którego dziecko już nie będzie korzystało.

Takie prezenty mogą mieć wiele zalet. Nie są przypadkowym, na szybko wybranym prezentem tylko przemyślaną rzeczą lub zdarzeniem, bo przecież wyjazd na żagle też może być wymarzony 🙂

Prezent składkowy to:

  • spełnione marzenia
  • zaspokojone potrzeby fizyczne, emocjonalne, dydaktyczne (np: krzesło z podnóżkiem, karnet na lekcje jazdy konnej)
  • niesamowite wspomnienia
  • niezagracona, domowa przestrzeń
  • produkty droższe, odpowiadające na potrzeby dziecka (np: lekki rower)

To, że rower miał pojawić się na 8 urodziny było dla nas jasnością, pozostały formalności :-). Zgłosiłam się do marki rowerystylowe.pl o pomoc w doborze roweru dla 8-latki, ponieważ już kilka razy korzystaliśmy z usług tego sklepu. Pamiętacie? Również przy wyborze biegówki dla 2-latki. Udało się nam również, nawiązać współpracę, w imię której powstał ten wpis. Nasz wybór padł na kUbikes 24L.

kUbikes

Jak można przeczytać na stronie sklepu, kUbikes to niemiecki producent, wysokiej jakości, lekkich rowerów dla dzieci. Montaż rowerów również odbywa się w Niemczech. Rowery kUbikes posiadają aluminiowe wyposażenie, co czyni je lekkimi.

My wybraliśmy kUbikes 24L sugerując się wskazówkami na stronie w zakładce Jak dobrać rozmiar ramy? Znalazłam również taką tabelę rozmiarów. Zuzia wybrała sobie kolor zielony.

*Bez kasku tylko do zdjęcia. Zapewniam, że dbamy o to, aby był w czasie jady! Może to i dobrze, że takie zdjęcie się tu pojawiło i przypomnienie o konieczności noszenia kasku!

Jakie zalety posiada rower kUbikes?

  • jest lekki – waży niecałe 9kg – co jest bardzo ważne dla komfortowego użytkowania roweru
  • rama jest zaprojektowana w taki sposób, aby dziecko mogło swobodnie wsiadać na rower i z niego zsiadać
  • posiada 2 hamulce z system na przednie i tylne koło
  • siodełko jest wygodne i dostosowane do anatomii dziecka

Wszelkie pytania techniczne kierujcie do rowerystylowe.pl 🙂

Dziecko szczęśliwe, a my jako rodzice spokojni, że wybraliśmy rower lekki, dostosowany do potrzeb dziecka… i nie mamy więcej drobiazgów, łapaczy kurzu do zbierania 😁.

 

A tu łapcie rabat, na zakupy w sklepie rowerystylowe.pl

na kod – uczymy5 – 5% rabatu

 

A może szukacie biegówki, dla młodszego rodzeństwa? Zajrzyjcie tutaj.

 

2022-10-28T19:44:51+02:00Październik, 2022|INSPIRACJE|0 komentarzy
Go to Top