Strona główna/EDUKACJA, EDUKACJA JĘZYKOWA, INSPIRACJE, LATO, PORY ROKU, RECENZJE, ZABAWA, ZABAWY SENSORYCZNE/Masz w domu miłośnika maszyn budowlanych? – Wielka księga plac budowy

Masz w domu miłośnika maszyn budowlanych? – Wielka księga plac budowy

maszyny-budowlane-zabawy

Od jakiegoś czasu w naszej okolicy trwają prace remontowe, dlatego też na drodze obok naszego domu pojawiają się maszyny budowlane takie jak wywrotki czy ciężarówki, a nawet wiertnica. Nie wiem czy pamiętacie jak moja starsza córka zainteresowała się tym, co się dzieje pod ziemią, po tym jak sąsiad robił studnię ;).  Moje dziewczyny lubią przyglądać się takim pracom. Wasze dzieci również?

Od dłuższego czasu przymierzałam się do zamówienia pojazdów budowlanych i zorganizowania zabawy z tym związanej. Czuję się zobowiązana podziękować Anicie z wydawnictwa SAM za motywację w postaci książki – która oczywiście jest o maszynach budowlanych! A kto powiedział, że to temat tylko dla chłopaków? Oczywiście, że nie. Dlatego zarówno resoraki jak i książka to również świetna opcja dla dziewczynek. Muszę dodać, że jest to kolejna książka z serii DUDEN, a o wcześniejszych pisałam tutaj.

Zabawa sensoryczna dla miłośnika maszyn budowlanych

W książce znajdziecie rozkładówkę, na której pokazane jest jak wygląda budowa i maszyny budowlane, dlatego ja również postanowiłam zorganizować takie stanowisko, o czym przekonacie się poniżej. Dzieci mogą budować i podpatrywać jak wygląda to w książce.

Co nam się przydało?

  • drewniane klocki
  • kukurydza
  • płatki owsiane
  • taca
  • mini maszyny budowlane

ksiazki-dla-dzieci-budowa

zabawy-sensoryczne-budowa

kreatywne-zabawy-budowa

Przedmiot odnaleziony w książce

To bardzo wartościowa zabawa. Wszelkie przedmioty, który znajdziecie w domu warto wykorzystać do wyszukiwania ich w książkach, a my tym razem skorzystaliśmy z resoraków. Taka zabawa rozwija koordynację wzrokowo-ruchową. Na początku porównajcie przedmiot z obrazkiem na białym tle (około 2 roku życia), a potem możecie przejść do ilustracji, na których dzieje się więcej (2-5 rok życia).

Oprócz tego, na zorganizowanym stanowisku budowlanym można odwzorowywać prace, które wykonują dane maszyny.

betoniarka-dla-dziecka

ksiazki-dla-przedszkolaka

Muszę pokazać Wam coś jeszcze. Męskie zawody wykonują również kobiety, co jest dobitnie zaznaczone w książce – i bardzo mi się to podoba! Pokażcie to swoim dzieciom – synom i córkom – bo niestety, często jeszcze w dzisiejszym świecie pojawia się dyskryminacja.

kobieta-ksiazka-feminizm

Miłośnicy książek, fascynaci maszyn budowlanych czy ta pozycja zauroczyła Was tak jak mnie? Piękna, duża kartonówka z realistycznymi i wartościowymi treściami.

Przy okazję pochwalę się, że objęłam patronat nad książką Wielka Księga plac budowy. Domy, mosty i tunele, a dobra wiadomość jest tak, że dzisiaj rusza jej przedsprzedaż!

Z tej okazji mam dla Was rabat -20% na nowość i inne pozycje wydawnictwa SAM

na hasło: uczymyibawimy

rabat jest od dnia 13.11 do 23.11.2020

TUTAJ można kupić 🙂

 

Go to Top