Postanowiłam zrobić wpis o serii Pucio, ponieważ jeszcze przed chwilą sama się zastanawiałam co i jak, a zewsząd słyszałam, że warto… Gdy bliżej się przyjrzałam okazało się, że są to książki realistyczne! Wiedziałam, że muszę je mieć. Nie miałam pojęcia od czego zacząć, o co tutaj chodzi, bo jednak sporo książek i innych pozycji zawiera się w tej serii. Myślę, że znajdą się rodzice, którzy mają podobny problem.
Pucio uczę się mówić – Pucio zabawy gestem i dźwiękiem oraz Co robi Pucio?
Moim zdaniem są to pierwsze książki z tej serii, które powinniśmy proponować maluszkom. Są niedużych rozmiarów, pojawiają się w nich samogłoski i onatomatopeje. Są przejrzyste i czytelne. Oprócz czytania, wplecione są w nie zadania, które możemy wykonywać razem z dzieckiem.
Delikatnie uderzajcie dłonią dziecka w garnek, powtarzając dźwięk BAM, BAM!
Seria pięciu książek – Pucio uczy się mówić, Pucio mówi pierwsze słowa, Pucio i ćwiczenia z mówienia, Pucio na wakacjach, Pucio umie opowiadać
Pierwsza część Pucia przeznaczona jest dla dzieci najmłodszych oraz tych starszych, ale z opóźnionym rozwojem mowy. Znajdziecie w niej wyrażenia dźwiękonaśladowcze i samogłoski.
Druga część Pucia koncentruje się na prostych słowach, ich rozumieniu i używaniu przez dziecko w pierwszym i drugim roku życia.
Trzecia część Pucia to czas wzbogacania zasobu słownika dziecka i rozwijanie mowy zdaniowej.
Czwarta część Pucia wspiera rozwój wymowy dziecka oraz pozwoli rodzicom sprawdzić, czy ich pociecha mówi prawidłowo, czy też wymaga profesjonalnego wsparcia logopedycznego. Dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Piąta część Pucia jest dla dzieci potrafiących już mówić. Pisałam o niej TUTAJ.
Inne produkty z serii Pucio
Oprócz książek z Puciem możecie kupić gry edukacyjne lub puzzle.
Pucio – pierwsze zabawy
Na kartonikach znajdują się obrazki z wyrażeniem dźwiękonaśladowczym, a także obiektem lub zwierzęciem, które wydaje jakiś dźwięk. Obrazki pozwalają na różne formy zabawy. Do pudełka dołączona jest instrukcja z przykładowymi zabawami. Gra przeznaczona dla dzieci już powyżej 1 roku życia.
Pucio – czego brakuje?
Na obrazkach Pucio jest w sytuacjach, w których czegoś brakuje. Do gry dołączona jest instrukcja, w której możecie zauważyć różne warianty zabawy. Pierwszy, najłatwiejszy polega na tym, że to rodzic dobiera odpowiednie puzzle i opowiada o sytuacji, która się zdarzyła. Zabawa wymaga skupienia uwagi oraz pobudza do myślenia.
Pucio – co tu pasuje?
Znajdziecie tutaj obrazki główne i uzupełniające. Na obrazkach głównych Pucio pojawia się w znanych dziecku sytuacjach codziennych. Puzzle uzupełniające przedstawiają obiekty zaprezentowane również na obrazku głównym. Dziecko odnajduje pasujące elementy uzupełniające i dołącza do głównego obrazka.
Pucio – puzzle
Pucio i misia ubierają choinkę – puzzle.
Seria Pucio dostępna TUTAJ
Znacie Pucia? Jakie pozycje posiadacie?
Napiszcie tutaj w komentarzu lub na FB/IG.
We współpracy z nk.com.pl