Strona główna/INSPIRACJE, RECENZJE/Pucio tu… Pucio tam – czyli recenzja serii Pucio

Pucio tu… Pucio tam – czyli recenzja serii Pucio

pucio-nasza-ksiegarnia

Postanowiłam zrobić wpis o serii Pucio, ponieważ jeszcze przed chwilą sama się zastanawiałam co i jak, a zewsząd słyszałam, że warto… Gdy bliżej się przyjrzałam okazało się, że są to książki realistyczne! Wiedziałam, że muszę je mieć. Nie miałam pojęcia od czego zacząć, o co tutaj chodzi, bo jednak sporo książek i innych pozycji zawiera się w tej serii. Myślę, że znajdą się rodzice, którzy mają podobny problem.

Pucio uczę się mówić – Pucio zabawy gestem i dźwiękiem oraz Co robi Pucio?

Moim zdaniem są to pierwsze książki z tej serii, które powinniśmy proponować maluszkom. Są niedużych rozmiarów, pojawiają się w nich samogłoski i onatomatopeje. Są przejrzyste i czytelne. Oprócz czytania, wplecione są w nie zadania, które możemy wykonywać razem z dzieckiem.

Delikatnie uderzajcie dłonią dziecka w garnek, powtarzając dźwięk BAM, BAM!

pucio-ucze-sie-mowic

pierwsza-ksiazka-dla-dziecka

ksiazki-dla-roczniakow

Seria pięciu książek – Pucio uczy się mówić, Pucio mówi pierwsze słowa, Pucio i ćwiczenia z mówienia, Pucio na wakacjach, Pucio umie opowiadać

Pierwsza część Pucia przeznaczona jest dla dzieci najmłodszych oraz tych starszych, ale z opóźnionym rozwojem mowy. Znajdziecie w niej wyrażenia dźwiękonaśladowcze i samogłoski.

Druga część Pucia koncentruje się na prostych słowach, ich rozumieniu i używaniu przez dziecko w pierwszym i drugim roku życia.

Trzecia część Pucia to czas wzbogacania zasobu słownika dziecka i rozwijanie mowy zdaniowej.

Czwarta część Pucia wspiera rozwój wymowy dziecka oraz pozwoli rodzicom sprawdzić, czy ich pociecha mówi prawidłowo, czy też wymaga profesjonalnego wsparcia logopedycznego. Dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Piąta część Pucia jest dla dzieci potrafiących już mówić. Pisałam o niej TUTAJ.

pucio-uczy-sie-mowic

ksiazki-montessori-friendly

pucio-mowi-pierwsze-slowa

pucio

pucio-i-cwiczenia-z-mowienia

najlepsze-ksiazki-dla-dzieci

pucio-na-wakacjach

ksiazki-dla-przedszkolaka

pucio-umie-opowiadac

Inne produkty z serii Pucio

Oprócz książek z Puciem możecie kupić gry edukacyjne lub puzzle.

Pucio – pierwsze zabawy

Na kartonikach znajdują się obrazki z wyrażeniem dźwiękonaśladowczym, a także obiektem lub zwierzęciem, które wydaje jakiś dźwięk. Obrazki pozwalają na różne formy zabawy. Do pudełka dołączona jest instrukcja z przykładowymi zabawami. Gra przeznaczona dla dzieci już powyżej 1 roku życia.

Pucio – czego brakuje?

Na obrazkach Pucio jest w sytuacjach, w których czegoś brakuje. Do gry dołączona jest instrukcja, w której możecie zauważyć różne warianty zabawy. Pierwszy, najłatwiejszy polega na tym, że to rodzic dobiera odpowiednie puzzle i opowiada o sytuacji, która się zdarzyła. Zabawa wymaga skupienia uwagi oraz pobudza do myślenia.

Pucio – co tu pasuje?

Znajdziecie tutaj obrazki główne i uzupełniające. Na obrazkach głównych Pucio pojawia się w znanych dziecku sytuacjach codziennych. Puzzle uzupełniające przedstawiają obiekty zaprezentowane również na obrazku głównym. Dziecko odnajduje pasujące elementy uzupełniające i dołącza do głównego obrazka.

Pucio – puzzle

Pucio i misia ubierają choinkę – puzzle.

Pucio-pierwsze-zabawy

wyrazenia-dzwiekonasladwcze-zabawy-z-roczniakiem

pucio-czego-brakuje

zabawki-dla-dwulatka

pucio-co-tu-pauje

gry-dla-dwulatka

pucio-puzzle

puzzle-z-puciem

pucio-choinka

puzzle-swiateczne

Seria Pucio dostępna TUTAJ

 

Znacie Pucia? Jakie pozycje posiadacie?

Napiszcie tutaj w komentarzu lub na FB/IG.

 

We współpracy z nk.com.pl

2020-02-01T23:56:45+01:00Grudzień, 2019|INSPIRACJE, RECENZJE|0 komentarzy
Go to Top