Strona główna/INSPIRACJE, RECENZJE/Nasza biblioteczka cz.6

Nasza biblioteczka cz.6

ksiazki-nowosci-nasza-ksiegarnia

Takie cuda pokazywałam Wam ostatnio na Instagramie i nie skończyłam… ale wszystko nadrobię w tym wpisie. Dostałam dużo wiadomości i zarzutów, ze zbankrutujecie… 🙊 Uprzedzam, oglądacie ten wpis na własne ryzyko 😂 .

Pucio umie opowiadać

Pucia na pewno wszyscy znacie. Wiele osób poleca go dla najmłodszych czytelników. Dla maluszków, które nie mówią dedykowany jest Pucio uczy się mówić, potem Pucio mówi pierwsze słowa, a tym razem pojawiła się taka nowość jak Pucio umie opowiadać. Na ostatnim zdjęciu pokazałam Wam książki z tej serii. Książka przekazuje dziecku w jaki sposób kreować historie własnymi słowami. Obrazki i pytanie pomocnicze mają w tym pomóc. „Co się wydarzyło?” pojawia się na każdej stronie, a zadaniem dziecka jest opowiedzieć historię, którą wcześniej przeczytaliście na podstawie małych obrazków przekazujących treść.

pucio-umie-opowiadac-nasza-ksiegarnia

pucio-recenzja

pucio-ksiazka-dla-dwulatka

pucio-rozne-ksiazki

Niezwyczajne zawody

Ta książka mnie urzekła! Dziwię się, że nie widziałam Jej jeszcze na żadnym blogu czy stronie poświęconej poleceniom książkowym :). Z książki można dowiedzieć się o wielu ciekawych faktach, mniej znanych profesjach oraz o tym, jakie narzędzia czy przyrządy są potrzebne do ich wykonywania.

Bohaterem książki jest Andrzej. Opowiada o swojej rodzinie i zawodach jakie wykonują jej członkowie.

Zawalę Was zdjęciami 😍

niezwyczajne-zawody-nasza-ksiegarnia

zawody-ksiazki-dla-dzieci

ksiazki-dla-dzieci-hity

paleontolog-ksiazki

dinozaury-ksiazki

zawody-scenariusz-przedszkole

tworzenie-bukietow

nazwy-kwiatow

hity-ksiazkowe

Czaple, kury i głuptaki – czyli o bogactwie ptasiego świata

Szukacie książek o ptakach? Jesień to dobra okazja na rozbudzenie zainteresowania ptakami. Czaple, kury i głuptaki… to dość nietypowa książka, ale muszę powiedzieć, że podoba mi się. Ma w sobie wiele ciekawych informacji.

czaple-kury-i-gluptaki-nasza-ksiegarnia

ksiazki-o-ptakach

ksiazki-dla-dzieci-ptaki

ptaki-dziecko

Mały atlas zwierzaków

To kolejna z cudownej serii o zwierzakach. Był już Mały atlas motyli oraz Mały atlas ptaków. Jak obstawiacie? Będą kolejne pozycje? Książka również niesamowita, inna. Para ilustratorów tworzy pamiętnik-zwierzownik, opowiadając o o mieszkańcach swojego ogrodu i jego najbliższych okolic. Obrazki z kolorowych szmatek, akwarele, zdjęcia oraz dziecięce rysunki przenoszą nas – czytelników w świat pełen poezji, humoru i ciepła. Zachęcają dziecko by również pisało, fotografowało, wycinały i tworzyło.

mały-atlas-zwierzaków-nasza-ksiegarnia

ksiazki-o-zwierzetach

zwierzeta-ksiazki

ksiazki-dla-dzieci-zwierzeta

Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała

„Jak to się dzieje, że wydajemy różne dźwięki?, „Co to jest bicie serca?”, „Kiedy i po co szczękamy zębami i kichamy?”, „Co czasem burczy w brzuchu?”, „Na czym polega ziewanie i kichanie?” – odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań. Czy Wasze dzieci zadają takie pytania? Jeżeli tak, to ta książka z pewnością powinna być na Waszej półce :).

co-tam-słychać-czyli-dziwne-dzwieki-z-glebi-ciala

ksiazka-pytania-i-odpowiedzi

ciekawostki-o-ciele-czlowieka

Atlas miast Polski

30 miast z różnych regionów Polski. Ten album niewątpliwie stanowi inspirację do zwiedzania i odkrywania Polski. Pozwala nam dorosłym dowiedzieć się co warto zobaczyć. Dzieci z chęcią odszukują na mapkach, obrazki charakterystyczne dla danego regionu! My ostatnio byliśmy w Toruniu, także Zuzi „w oko” wpadła rzeka Wisła, pomnik Mikołaja Kopernika oraz pierniczki 😍. Dużo miast przed nami!

atlas-miast-polski-nasza-ksiegarnia

polska-zwiedzaj-z-dzieckiem

zwiedzanie-z-dziecmi

polska-co-warto-zwiedzic

co-robic-w-lodzi

Świat przyrody

Niezwykła książka! Wartościowa! Raczej dla starszych dzieci!

Książka posiada pewien system. Można ją czytać zaczynając nawet od środka, czyli przeglądamy… „o tu mnie zainteresowało, to czytam”. Potem kierujemy się strzałkami, które kierują nas na kolejne strony, które w jakiś sposób łączą się z tematem, który wybraliśmy :).

Również uważacie, że to świetne rozwiązanie? My jeszcze nie sprawdziliśmy tego w praktyce, ale pomysł bardzo mi się podoba!

swiat-przyrody-nasza-ksiegarnia

ksiazki-o-przyrodzie

wartosciowe-ksiazki

Tutaj macie klasyfikację wilka szarego. Obok jest strzałka i liczba „52”, która kieruje do tablicy „52” (na zupełnie innej stronie). Na tej tablicy znajdziecie temat „życie w grupie”, który dotyczy wilków.

klasyfikacja-zwierzeta

wilk

interesujace-owady

 

To teraz czekam na Wasze wiadomości co zamawiacie 😍😀

Napiszcie w komentarzu lub na FB/IG.

 

 

We współpracy z nk.com.pl

 

2020-02-01T23:54:48+01:00Październik, 2019|INSPIRACJE, RECENZJE|0 komentarzy
Go to Top