Strona główna/INSPIRACJE, RECENZJE/Nasza biblioteczka cz.8 – MEGA pakiet!

Nasza biblioteczka cz.8 – MEGA pakiet!

ksiazki-montessori-friendly

Książki! Mega zestawienie. Myślę, że bardzo przydatne przed świętami :-). Już od jakiegoś czasu goszczą u nas w domu. Są to książkowe perełki z wydawnictwa Mamania.

Książki dla maluchów

Dostępne TUTAJ

Jest to seria książek Hectora Dexeta. Kartonowe książki z dziurami, czyli czymś co maluchy bardzo lubią. My mamy w domu trzy pozycje. Polecam dwie: O to jest Ogród oraz Domki. Ilustracje są dosłownie w kilku, wyrazistych kolorach. Ostatnia strona pochodzi z książki Rycerz na zamku. 

ksiazki-hectora-dexeta

ksiazki-dla-najmlodszych

ksiazki-montessori-friendly

rycerz-na-zamku

Seria Jano i Wito

Dostępne TUTAJ

Są to książki, które z całą pewnością powinni poznać rodzice roczniaków, a także specjaliści, na przykład logopedzi. Myślę, że wiele osób już je zna, a kto jeszcze nie to koniecznie musi to nadrobić! Zdania są krótkie, pojawia się dużo wyrażeń dźwiękonaśladowczych, a kolorowe ilustracje są przyjemne dla oka. Nie są przeładowane kolorami i nie przytłaczają. Książki kierowane są dla dzieci 0-3. Wspierają rozwój mowy i pozwalają poznać otaczający świat.

seria-jano-i-wito

jano-i-wito

ksiazki-dla-roczniakow

ksiazki-z-onomatopejami

Ignacy idzie do przedszkola

Dostępna TUTAJ

Jest to książka bardzo montessori friendly, przeznaczona dla dzieci rozpoczynających przygodę w przedszkolu. Napisana jest przez Adę Olbrycht; założycielkę montessoriańskiego przedszkola w Warszawie. Książka wspiera dzieci i rodziców w tym trudnym okresie adaptacji. Oprócz treści dla najmłodszych, również opiekunowie znajdą porady jak postępować i zadbać o ukochane dziecko.

Najważniejszym okresem w życiu nie są lata studiowania na wyższej uczelni, ale te najwcześniejsze, czyli okres od narodzenia do sześciu lat. Jest to czas, kiedy formuje się inteligencja człowieka i nie tylko ona, ale całość jego zdolności psychicznych.

ignacy-idzie-do-przedszkola-adaptacja-ksiazka

ksiazki-o-adaptacji-w-przedszkolu

adaptacja-ksiazki-dziecko

porady-dla-rodzicow-adaptacja

Do widzenia! Dzień dobry!

Dostępna TUTAJ

Jest to wyjątkowa pozycja, która pomaga dzieciom pogodzić się z nadchodzącymi zmianami. Porusza ważny temat przemijania. Pokazuję, że wiele razy coś się kończy, żegnamy się i towarzyszą temu czasem trudne emocje. Z drugiej strony jednak czeka na nas coś nowego, być może miłego, wyjątkowego…

Każde „do widzenia” prowadzi do „dzień dobry”…

do-widzenia-dzien-dobry-mamania

zmiany-w-zyciu-dziecka

wazne-ksiazki-dla-dzieci

Czyj to szkielet?

Dostępna TUTAJ

Dla dzieci zaciekawionych ciałem, jego budową… i to nie tylko człowieka! Również dla pasjonatów szkieletów zwierząt! Dużo ciekawych informacji oraz okienek, które uatrakcyjniają oglądanie i czytanie.

W książce dominują kości, kostki i czaszki, szkielety i egzoszkielety, chrząstki i ości, a także skorupy, rogi, poroża, zęby.

czyj-to-szkielet

cialo-czlowieka-ksiazki

ksiazki-dla-dzieci-cialo-czlowieka

ksiazki-z-okienkami

Seria książek „Narodziny” i „Anatomia”

Dostępne TUTAJ

Są cudowne! Gdy je pierwszy raz otworzyłam serce zaczęło mi szybciej bić. Naprawdę! To się rzadko zdarza, a tak było właśnie wtedy. Myślę, że też możecie to poczuć… Jeżeli się zdecydujcie to dajcie znać jak Wasze wrażenia. Nie są to książki dla maluszków. Są… delikatne, estetyczne, piękne! Książki posiadają ażurowe obrazki oraz ruchome elementy. Pozwala to oglądać narządy z różnych perspektyw oraz ułatwia zrozumienie ich budowy.

Anatomia. Obraz ludzkiego ciała na wyjątkowych ażurowych rycinach to niezwykły  atlas, który w szczegółach pokazuje jak zbudowany jest człowiek.

Książka Narodziny. Początki życia człowieka na wyjątkowych ażurowych rycinach może pomóc przygotować rodzeństwo na przyjęcie młodszego. Jest też doskonałym źródłem, na którym możecie się oprzeć, gdy chcecie odpowiedzieć na trudne pytanie skąd się biorą dzieci.

narodziny-anatomia-mamania

anatomia-mamania

ksiazki-o-ciele-czlowieka

ksiazki-cialo-czlowieka

cialo-czlowieka-ksiazki-dla-dzieci

hity-ksiazkowe-dla-dzieci

narodziny-mamania

ksiazki-o-ciazy

ksiazki-przygotowujace-mlodsze-rodzenstwo

seksualnosc-dzieci-jak-wytlumaczyc

A na końcu taka ciekawostka na temat rozwoju wzroku. Kojarzycie mobile? Więcej przeczytacie również TUTAJ.

wzrok-dziecka

Abecadło pod lupą

Dostępna TUTAJ

Fantastystyczna książka, która pozwali uatrakcyjnić wyszukiwanie pierwszej głoski w słowie. Może być kontynuacją gier dźwiękowych. W zestawie jest specjalna lupa. Za jej pomocą dziecko odkrywa ukryte obrazki, które na pierwszy rzut oka nie są widoczne, dzięki zastosowaniu specjalnej techniki. Wzbogaca słownictwo i pozwala na tworzenie zabawnych historii, uwzględniając grafiki, których jest tutaj bardzo dużo.

abecadlo-pod-lupa-mamania

ksiazki-o-literach

litery-ksiazki-dla-dzieci

nauka-liter-ksiazki-dla-dzieci

Magiczny domek na drzewie

Dostępne TUTAJ

To ksiąki Mary Pope Osborn – autorki kilkudziesięciu tytułów znanych na całym świecie. Książki są przygodowo-edukacyjne i pokazują podróże w czasie dwojga dzieci. Autorka dodaje trochę magii do książek, aby dzieci mogły podróżować, przenoszą się w czasie. Jednak miejsca, które odwiedzają są prawdziwe. My w domu, mamy dopiero cztery egzemplarze. W dodatku nie po kolei, bo sądziłam że to osobne historie. W sumie tak jest… ale czasem pojawia się nawiązanie do czegoś z poprzednich pozycji.

Zuzia póki co wysłuchała książki Nurkowanie z delfinami :-).

magiczny-domek-na-drzewie-mamania

ksiazki-dla-7-latkow

ksiazki-przyrodnicze-dla-dzieci

ksiazki-dla-6-latkow

To by było na tyle… Długo tworzyłam ten wpis i trochę to trwało, ale myślę, że było warto? 😊 Jestem bardzo ciekawa, które pozycje Was zaciekawiły 😍

 

Niedroga albo nawet darmowa zabawka, a taki w niej potencjał!

Jestem ciekawa czy zachęciłam Was do zrobienia koszyków skarbów dla Waszych dzieci.

Napiszcie tutaj w komentarzu lub na FB/IG.

 

2020-02-01T23:56:34+01:00Grudzień, 2019|INSPIRACJE, RECENZJE|0 komentarzy
Go to Top