Strona główna/EDUKACJA, EDUKACJA KOSMICZNA, INSPIRACJE, JESIEŃ, LATO, METODA MONTESSORI, PORY ROKU, WIOSNA, ZIMA/Kalendarz 2019 dla dziecka w metodzie Montessori + plik za darmo

Kalendarz 2019 dla dziecka w metodzie Montessori + plik za darmo

kalendarz-montessori

Pierwszy kalendarz zrobiłam dla Zuzi niedługo przed narodzinami młodszej siostry. Ciągle pytała kiedy maluch się urodzi (w lipcu), a także kiedy będą Jej urodziny (ma we wrześniu). Zuzia stara się codziennie zaznaczać kolejne dni, ale nie ukrywam, że czasami zaznaczamy kilka dni do tyłu ;). Tak powstał pierwszy kalendarz. Kalendarz na rok 2019 udostępniam dla Was za darmo (plik pdf).

Udostępniam:

  • 12 kartek – baza kalendarza
  • 4 kartki z dużymi zdjęciami
  • 2 kartki z małymi zdjęciami
  • 1 kartkę – legenda
  • 2 kartki – mini instrukcja i opis kalendarza 🙂

Kalendarz zawiera 12 kartek formatu A4. Każda kartka to miesiąc, czyli baza kalendarza. Na jednej kartce znajdziecie puste pole na Wasze zdjęcie, rysunek dziecka lub obraz dołączony przeze mnie do wycięcia i naklejenia – to co wybierzecie zależy tylko od Was i Waszych dzieci.

kalendarz-2019

kalendarz-2019-dla-dziecka

Miesiąc podzielony jest na dni oznaczone kolorami. Każdy dzień innym kolorem i ma to odniesienie w kolorowych perłach.

Co jeżeli nie macie kolorowych pereł?

Nie jest to problem. Po prostu do nich nie będziecie nawiązywać, dziecko prawdopodobnie i tak zauważy powtarzalność dni :). Jeśli macię ochotę możecie też przygotować perły w wersji DIY.

kalendarz-2019-montessori

Jest to mój osobisty pomysł na kontynuację i połączenie edukacji kosmicznej (kalendarz-czas) oraz matematycznej (kolorowe perły). Kolorowe perły pozwalają pokazać powtarzalność dni oraz tygodni. Zobaczcie zdjęcie poniżej.

kalendarz-w-metodzie-monessori

kalendarz-montessori-2019

Pokażę Wam jak wyglądał u nas poprzedni kalendarz. Mogę powiedzieć, że w tym roku dodałam oznaczenie weekendów, tak aby  tygodnie były bardziej czytelne. Kalendarz na rok 2019 jeszcze nie wisi. Zuzia powycina ilustracje, zalaminujemy i mazakiem suchościeralnym będziemy zaznaczać poszczególne dni, kropkując lub zamalowując ten mały kwadracik nad każdym dniem.

A jeżeli nie masz laminarki?

Nic straconego. Dni można zaznaczać kredką, ołówkiem. Po prostu kalendarz będzie mniej trwały. No i nie będzie możliwości ścierania, jak w przypadku zalaminowej kartki i mazaka suchościeralnego.

Więcej dowiecie się z informacji zawartych w pliku :-)!

kalendarz-dla0malucha

Idealnie gdyby kalendarz wisiał w jednej linii. U nas było to niemożliwe, bo nie mieliśmy takiej długiej ściany :). Zamocowany w domowym korytarzu na specjalną „plastelinę”.

kalendarz-dla-dziecka

Jakiś czas temu robiłam również wpis na temat Biblioteczki Montessori – Czas. W tej właśnie części możliwy jest zakup kalendarza liniowego. Więcej przeczytacie tutaj.

Pobieram kalendarz 2019!

 


Chciałam również oficjalnie poinformować na blogu, że ruszyła strona informacyjna na temat szafek dla dzieci, które wymyśliliśmy, zaprojektowaliśmy i zleciliśmy do produkcji dla Zuzi, a teraz również dla Was!

meble-do-pokoju-dziecka

Go to Top