W tym poście znajdziecie zestawienie różnych nowości z kilku wydawnictw. Różna tematyka, od książek kartonowych, na temat zwierząt, roślin, rzek, po naukę czytania. Niektóre cudowne, które musicie mieć… ale są też takie które… sami oceńcie 🙂
Wydawnictwo Dwie siostry
Gabinet zoologi
Dostępna TUTAJ
Książek o zwierzętach jest na rynku dużo, wiele dzieci kocha zwierzęta i jest nimi zafascynowana. Gabinet zoologi to niesamowita książka, wprowadzająca w świat przyrody w magiczny sposób. Przyroda nie śpi. Ona jest w dzień i w nocy. Zwierzęta, rośliny… Kto budzi się o świcie? Kto o zmroku? Dzięki książce można poznać zwierzęta aktywne w dzień i w nocy oraz zaobserwować roślinność. Wszystko dzięki trzem filtrom, które są dołączone do książki. W zależności przez który filtr będziecie obserwować konkretną stronę to Waszym oczom ukaże się coś innego. Polecam!
Rzeki
Dostępna TUTAJ
To edukacyjny album o najważniejszych rzekach świata. Jest w postaci map z uwzględnieniem rzek (podpisane są też morza i oceany). Podzielona jest według kontynentów, od Europy po Australię i Oceanię. Autor pokazuje znaczenie rzek, ich rolę w życiu człowieka (dostarczanie pożywienia, transport, uprawy, funkcja ochronna). Poza tym, że książka jest edukacyjna, jest też bardzo ładnie wydana. Na pierwszej stronie tytuł – błyszczący jak woda w słoneczny dzień. Poza tym pozycja ta jest bardzo dużego formatu.
Rok na ulicy Czereśniowej
Dostępna TUTAJ
Seria książek o ulicy Czereśniowej zdobyła serca wielu małych czytelników ich rodziców. My nasze pierwsze książki kupiliśmy, gdy starsza córeczka miała roczek, czyli 4 lata temu. Pomimo, że ma ponad 5 lat nadal po nie sięga! Rok na ulicy Czereśniowej to nowość. Wiele razy pojawiał się problem z dostępnością poszczególnych pór roku w sklepach, a w tej książce są zawarte wszystkie części. Jeżeli nie macie jeszcze tej serii możecie sięgnąć po ten zbiór, choć nie ukrywam, że dla mnie poręczniejsze są pojedyncze książki :).
Elegantki, trucicielki i inne ziółka
Dostępna TUTAJ
Gdy ją zobaczyłam, wiedziałam, że muszę ją mieć. Tytuł jest dość pokrętny i może sugerować inną zawartość książki, a tak naprawdę jest to pozycja, w której odnajdziecie zbiór różniastych roślin. Składa się z 50 rozdziałów, które klasyfikują rośliny według jakiegoś kryterium. Nazwy rozdziałów odnoszą się do charakteru rośliny lub miejsca jej występowania. Roślin są przedstawione w sposób rysunkowy, czasem są pokazane z przymrużeniem oka 😉. Kolorowa i pełna humoru!
Wydawnictwo Mamania
Ja, miłość. Księga współodczuwania.
Dostępna TUTAJ
Książka opisuje miłość w szerokim znaczeniu. Zachęca do spojrzenia w głąb siebie, gdy pojawi się strach. Mówi o czułości, trosce, życzliwości, bliskości i poczuciu bezpieczeństwa – o uczuciach którymi obdarowujemy naszych bliskich. Piękna!
Dzięki miłości stawiamy czoło burzy…
Wielka Księga Super Mocy
Dostępna TUTAJ
To ilustrowany zbiór talentów. Talenty posiadają wszyscy, ale każdy inny, bo jest indywidualnością. Idealna dla dzieci z lękami i zaburzonym poczuciem własnej wartości – ale nie tylko. Może wzmocnić uczucie niezależności i wyjątkowości! Ta pozycja pozwoli zastanowić się nad sobą, nad własnymi kompetencjami, umiejętnościami, które można rozwijać.
Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci.
Dostępna TUTAJ
Książka zachęciła mnie tytułem. Byłam ciekawa jakie sposoby wyciszenia będą w niej zaproponowane. Co pozwoli wyregulować oddech i spowoduje zadowolenie? Jesteś kimś wyjątkowym to zbiór historii i instrukcji jak osiągnąć cel.
Opcja do zasypiania:
Kładziesz się na nagrzanej słońcem trawie
Obok tęczowej sadzawki, zamykasz oczy,
oddech się uspokaja, zasypiasz.
Może przyśni ci się tęcza?
Czas już dać odpocząć ciałku.
Dobranoc.
Wydawnictwo Egmont
Basia. Wielka Księga Przedszkolaka.
Dostępna TUTAJ
To kolejna książka z serii o Basi. Tym razem jest ona podzielona na pory roku. Zaczyna się od jesieni i… pierwszego dnia w przedszkolu. Przygody Basi to historie dla małych przedszkolaków. Ta część Basi jest wyjątkowa, bo pojawiają się również propozycje aktywności, które można zaproponować swoim dzieciom.
Basia i przyjaciele. Zuzia.
Dostępna TUTAJ
Dlaczego mama Zuzi wyjechała? Czy wróci? Dlaczego Zuzia jest zdenerwowana? Jest to historia o trudnych emocjach. Pojawia się strach, złość i poczucie opuszczenia, ale też bliskość i wybaczenie.
Basia i piknik
Dostępna TUTAJ
Piknik. Pyszne jedzenie. Dużo atrakcji i wspólnych zabaw. Zagubiony Misiek Zdzisiek. Książka o współpracy i zorganizowaniu się, ale również o dziecięcych zmaganiach, rozwiązywaniu problemów.
Moja 5-latka bardzo lubi serię o Basi i ciągle wzbogacamy półkę o nowe pozycje 😉.
Czytam sobie. Pierwsze słowa.
Dostępna TUTAJ
O tym zestawie pisałam na Instagramie. Uważam, że jest to zakupowy must have jeżeli chcecie w jakiś sposób wpłynąć na edukację językową Waszych przedszkolaków.
Pierwsze słowa zawierają:
- poradnik dla rodzica
- pierwszą książeczkę dla dziecka
- 60 kart edukacyjnych (w tym 15 kart z obrazkami, 15 kart ze słówkami, 15 kart kontrolnych z obrazkami i podpisami, 15 kart z rymami)
- alfabet ruchomy
- kartę kontrolną
W poradniku jest wiele cennych informacji i bardzo dużo propozycji zabaw z alfabetem! Brakuje mi gier dźwiękowych, ale i tak uważam, że to naprawdę świetna pozycja, choćby ze względu na dołączony alfabet i możliwość pracy z nim. Bardzo polecam!
Czytanie dziecku jest bardzo ważne dla późniejszej nauki samodzielnego czytania. Jeśli nie robiliście tego do tej pory, po prostu zacznijcie teraz. To, że dziecko za chwilę będzie się uczyć samodzielnego czytania, wcale nie znaczy, że nie potrzebuje waszej głośnej lektury. Wręcz przeciwnie: im więcej będzie słuchać, rozmawiać z rodzicem o przeczytanych tekstach i emocjonować się przygodami bohaterów, tym szybciej zapragnie samodzielnie czytać.
Zaobserwuj, czy dziecko jest w odpowiednim nastroju do zabawy. Nie przerywaj innego atrakcyjnego zajęcia, żeby zrobić „lekcję czytania”. Nie żądaj, aby wyłączyło bajkę albo wróciło z podwórka, bo teraz zajmie się czymś mądrzejszym. Znajdź moment, kiedy dziecko nie wie, co ma robić i chętnie pobawi się w obecności dorosłego.
Seria Czytam sobie
Dostępna TUTAJ
Kolejne pozycje z serii Czytam sobie. Więcej o tej serii pisałam TUTAJ.
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Roboty i drony
Dostępna TUTAJ
Pozycja o… robotach, maszynach, komputerach i dronach! Książka ma 128 stron, a już ją przeczytałam mojej 5-latce. Nie myślałam, że Ją zainteresuje, a ona chłonęła! Powiedziała, że stworzy własnego robota… 😃
Jest to jedna część z naukokomiksów! Będę musiała przyjrzeć się im bliżej, bo nie mieliśmy wcześniej.
Literkowa książka
Dostępna TUTAJ
Ilustracje w tej książce są specyficzne, litery wykonane z włóczki, ale to tylko zdjęcia :). Każda litera skrywa przedmioty, które się na nią zaczynają. Na przykład „B” jest z balonem, „I” z igłą, „L” z lisem. Wolałabym jednak, aby litery były małe („b”, „i”, „l”).
Oprócz tego na dole każdej strony jest jakieś zadanie do wykonania.
Kwa, kwa! poudawaj kaczkę.
Czy znasz inną igłę niż ta do szycia?
Ale kosmos!
Dostępna TUTAJ
Jest to książka z serii Poczytam Ci mamo. Przyznam szczerze, że nie przeczytałam jeszcze całej książki, ale wiele tekstów mnie… zniechęca, przynajmniej teraz, nie wydaje się być dobrą propozycją dla mojej 5-latki. A jeżeli już to też z czynnym uczestnictwem rodzica i omawianiem treści.
Pani wychowawczyni zleciła dzieciom wypracowanie. Wywiązała się afera. Nauczycielka zaproponowała jednemu z uczniów, aby wcielił się w rolę jedno z chłopców. Tak wyglądała rozmowa Pani i „taty”.
– Nawet klapsa nie można?
– Nie można.
– A linijką po łapach?
– No wiesz?!
– A mokrym zwiniętym ręcznikiem po pu…
– Nie! – przerwała mu z krzykiem zdenerwowana wychowawczyni.
Zapadła cisza.
* dwie recenzje książek jeszcze tu dołączą – nie mogłam ich dodać w tej chwili.
Dajcie znać czy wpadło Wam coś w oko 😉
Zapraszam do komentowania lub na FB/IG.
We współpracy z nk.com.pl
egmont.pl
mamania.pl
wydawnictwodwiesiostry.pl