Strona główna/INSPIRACJE, RECENZJE/Nasza biblioteczka cz.7 + puzzle

Nasza biblioteczka cz.7 + puzzle

nasza-ksiegarnia-egmont-nowosci

Dużo się ostatnio działo w naszym życiu i mam trochę zaległości w pokazaniu Wam nowości książkowych. Na pierwszy strzał chciałam Wam pokazać trochę od wydawnictwa  Egmont oraz wydawnictwa Nasza Księgarnia.

 

Akademia Mądrego Dziecka

Dostępne TUTAJ

Jakiś czas temu wrzucałam na stories na Instagramie relację o serii Akademia Mądrego Dziecka. Są to bardzo wyjątkowe książki, dzięki którym już maluszki mogą zapoznać się z różnym środowiskiem i zwierzętami, które je zamieszkują. W oceanie odkryjecie podwodne środowisko i mnóstwo niesamowitych zwierząt morskich. Na farmie zobaczycie stodołę, podwórko, pastwisko i pola, a tam różne zwierzęta. W Arktyce poznacie środowisko arktyczne i mieszkające tam zwierzęta polarne.

w-oceanie-egmont

w-oceanie-ksiazki-dla-dzieci

w-arktyce-egmont

arktyka-ksiazki-dla-dzieci

na-farmie-egmont

ksiazki-zwierzeta-dzieci

ksiazki-ze-zwierzetami

Wspaniała PLANETA ZIEMIA i jej przyroda

Dostępna TUTAJ

Książka piękna, inspirująca, przeznaczona raczej dla dzieci starszych (szkolnych). W książce znajdziecie podział na kontynenty i ekosystemy. Dziecko może poznać różne ekosystemy w obrębie jednego kontynentu, do których przyporządkowane są określone zwierzęta. Ma szansę zauważyć, że pomimo życia na jednym kontynencie, warunki bytu są bardzo różne. Każdy z ekosystemów jest opisany, wymienione są również jego korzyści i zagrożenia.

 

Na przykład, w Ameryce Południowej znajdują się:

Amazońskie Lasy Deszczowe – leniwiec, koliber, anakonda

Pustynia Atakama – flaming, kolpeo, skorpion

Pampa – gwanako, szarańczak, nandu szare

Tropikalna strefa Andów – lama, alpaka, boa leśny

 

planeta-ziemia-egmont

zwierzeta-na-jakich-kontynentach-egmont

kontynenty-ksiazka-dla-dzieci

ekosystemy-ksiazka

zmiany-klimatyczne-ksiazka

Basia do słuchania

Dostępna TUTAJ

Uwielbiam! Jest to książka z płytą, która jeździ z nami w samochodzie i jest w użytku bardzo często.

Do serii Basia kiedyś podchodziłam dość… ostrożnie. Było to wtedy, gdy Zuzia bardzo naśladowała zachowania bohaterów. Gdy Franek nie chciał jeść marchewki, ona też nie jadła. Bardzo się utożsamiała się z bohaterami książek. Dla takich dzieci jest za wcześnie na te książki. Teraz, gdy Zuza podrosła (od około 4 roku życia), to wspaniała lektura. Gdy jedziemy samochodem, a w tle leci płyta, dość często wybuchamy z mężem śmiechem. Seria Basia jest z humorem i opisuje prawdziwe życie.

Przypomina mi się scena, gdy mama Basi chciała iść na lekcje tańca, bo uważała, że jest „sflaczała”, a Basia bardzo Jej się przyglądała i myślała, że z mamy zeszło powietrze jak z balona… 😉

Basia to zabawna koleżanka dzieci przedszkolnych. Przygody Basi pomagają najmłodszym zrozumieć świat oraz pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Dorosłym chyba też pomagają… 😂 np. przetrwać podróż… 😂.

basia-do-sluchania-egmont

płyty-z-bajkami-dla-dzieci

seria-basia

 

A oprócz tego, takie nowości:

 

nasza-ksiegarnia-ksiazki

Znikające królestwo. Przewodnik po świecie zagrożonych zwierząt.

Dostępna TUTAJ

Millie Marotta, znana walijska ilustratorka, stworzyła przewodnik z myślą o dzieciach – o ich wrażliwości i ciekawości świata. Pokazuje, co można zrobić dla zagrożonych zwierząt. Apeluje o ochronę przyrody, o dbanie o to co nas otacza.

Książka daje do myślenia i uwrażliwia.

Puchacz japoński

Zagrażają jej zresztą nie tylko rybacy: również niezrównoważona gospodarka leśna, wypalanie lasów, nielegalny wyrąb, ruch samochodowy na drogach powstający na terenie lasów pierwotnych.

znikajace-krolestwo-nasza-ksiegarnia

ksiazka-o-zagrozonych-zwierzetach

zagrozone-gatunki

ksiazki-montessori-friendly

ksiazki-o-zwierzetach

Opowiem Ci mamo. Co jeździ na dwóch kołach.

Dostępna TUTAJ

Dla fanów pojazdów na pewno! Tylko tym razem dwukołowych. W muzeum poznacie maszyny biegowe i bicykle. Na rowerach miejskich odwiedzicie Holandię, a na skuterach Włochy. Na hulajnogach zrobicie szalone akrobacje oraz wybierzecie się na górską wycieczkę, targi motocyklowe i żużel. W książce znajdziecie również oznaczenia szlaków rowerowych. Trochę do oglądania i do czytania również!

ksiazka-o-pojazdach

co-jezdzi-na-dwoch-kolach-nasza-ksiegarnia

opowiem-ci-mamo

ksiazki-o-rowerach

Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie

Dostępna TUTAJ

O zapachach, smakach i różnych tradycjach.

Znajdziecie tu odpowiedzi na takie pytania jak: dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy akurat 25 grudnia? Dlaczego organizuje się bożonarodzeniowe jarmarki? Czy wszystkie dzieci dostają prezenty tego samego dnia? Dlaczego ubieramy choinkę?

Do poczytania w grudniowe wieczory.

ida-swieta-nasza-ksiegarnia

ksiazki-o-swietach

boze-narodzenie-ksiazki

Puzzle Jestem przedszkolakiem i Dinozaury

Dostępne TUTAJ

Wyjątkowo w poście książkowym, chciałabym pokazać również dwa zestawy puzzli, które bardzo mi sie spodobały. Jedne z nich dinozaury są autorstwa Emilii Dziubak, która znana jest miedzy innymi z ilustracji w ksiażce Rok w lesie.

puzzle-nasza-ksiegarnia

puzzle-dla-dzieci

puzzle-emilia-dziubak

jestem-przedszkolakiem-puzzle

Co Wam się spodobało?😍

Napiszcie w komentarzu lub na FB/IG.

 

We współpracy z egmont.pl oraz nk.com.pl

2020-02-01T23:56:23+01:00Listopad, 2019|INSPIRACJE, RECENZJE|0 komentarzy
Go to Top