Strona główna/EDUKACJA, INSPIRACJE, METODA MONTESSORI, RECENZJE/Pomoce Montessori – gdzie kupuję?

Pomoce Montessori – gdzie kupuję?

pomoce-montessori

Wiele razy dostaję pytania, gdzie można kupić pomoce Montessori, zwłaszcza wtedy, gdy dojrzycie je na zdjęciach, które zamieszczam na Instagramie lub Facebooku. Sklepów z pomocami jest bardzo dużo. Sami jesteśmy producetem kilku z nich (różowa wieża, brązowe schody, czerwone belki, belki numeryczne, cylindry do osadzania, meble). Możecie je zobaczyć TUTAJ.

Chciałam Wam również polecić czeski sklep, w którym dostaniecie materiały rozwojowe ze wszystkich dziedzin. Zerknijcie TUTAJ. Ostatnio powstała również polska odsłona sklepu. Zobaczcie!

Pokażę Wam kilka rzeczy, które posiadam od montessorihracky 😃. Oprócz tych przedstawionych niżej mamy również inne pomoce, ale pozwólcie, że będę dawkować te niesamowite materiały 😍!

pomoce-montessori-gdzie-kupc

Pudełko z kulką i pudełko z szufladą

Dostępne TUTAJ i TUTAJ

Są to pomoce dla niemowląt i dzieci powyżek roku (w zależności od dziecka). Pomogą dziecku zrozumieć istnienie przedmiotu. Jest, nie ma. Trochę na zasadzie zabawy w akuku ;). Kształtują koordynację oko-ręka.

pomoce-montessori-niemowle

szuflada-z-kulka-montessori

Trójkąty konstrukcyjne

Dostępne TUTAJ

Dla dzieci powyżej 4 roku. Są doskonałym wprowadzeniem do geometrii. Zalogujcie się na Instagramie. Pokazywałam tam jak pracować z tą pomocą. Filmy są zapisane.

trojkaty-konstrukcyjne

geometria-dla-dzieci

Tablica setki

Dostępna TUTAJ

Tablica dla dzieci, które poznały już liczby w zakresie 100, a dzięki tablicy mogą utrwalać swoje umiejętności.

W powyższym linku zobaczycie tablicę z białymi tabliczkami. Naszych –  z drewnianymi, nie polecam… Źle układają się na tablicy. Przy małej ilości tabliczek nie stanowi to problemu, tak przy ich dużej ilości zaczynają się rozjeżdżać. Na drugim zdjęciu możecie zauważyć luz przy listewkach i myślę, że to jest powód. Wolałabym, aby były dopasowane.

tablica-setki

nauka-liczenia-do-100

Złoty materiał

Dostępny TUTAJ

Na początek polecam kupić tysiące (sześciany) i setki zrobione z pereł. Chociaż po jednej sztuce, a dopiero potem taki zestaw z zastępczymi materiałami. Taki zestaw też mamy, ale kupowałam jeszcze w innym miejscu.

zloty-material-montessori

zlote-perly-montessori

 

W tym sklepie zamawiałam materiały kilkukrotnie. Minusem jest koszt wysyłki. Dlatego napisałam do firmy i udało mi się wywalczyć dla Was rabat, o którym wspominałam w mediach społecznosciowych :).

Jest on ważny tylko do końca czerwca

i wynosi 10% na wszystkie pomoce Montessori.

 

Dajcie znać komu przydał się kod rabatowy 🙂

 

We współpracy z montessorihracky

 

2020-02-01T23:49:37+01:00Czerwiec, 2019|EDUKACJA, INSPIRACJE, METODA MONTESSORI, RECENZJE|0 komentarzy
Go to Top