Pewnie większość Was zna te książki. Kto jeszcze nie zna, koniecznie musi to nadrobić :). Pięknie wydana seria, które przypadnie do gustu zarówno dzieciom jak i dorosłym! W książce nie znajdziecie zdjęć. To cudowne ryciny wykonane tuszem i wypełnione kolorem. Do wyboru jest Ilustrowany inwentarz drzew, Ilustrowany inwentarz kwiatów, Ilustrowany inwentarz zwierząt, Ilustrowany inwentarz ptaków.
Ilustrowany inwentarz drzew
Dostępny TUTAJ
Znajdziecie tutaj:
- wstęp i słowniczek
- charakterystykę 57 gatunków drzew i krzewów
Drzewa i krzewy podzielone są na liściaste, iglaste oraz palmy.
Czy wiecie, że lasy zajmują 30% powierzchni lądów na Ziemi? A kształt liścia jest jednym z najważniejszych kryteriów rozpoznawania gatunku drzewa? Takie i inne informacje również znajdziecie w książce.
Ilustrowany inwentarz kwiatów
Dostępny TUTAJ
Znajdziecie tutaj:
- wstęp
- charakterystykę 65 gatunków kwiatów
Kwiaty podzielone są według grup kolorystycznych (żółte, pomarańczowe, fioletowe, niebieskie, różowe, czerwone, białe, czarne i wielobarwne). We wstępie bardzo ciekawe informacje na temat budowy kwiatów, rozmnażania, sposobów wzrostu.
Wiatr, owad albo małe zwierzę osadza ziarenka pyłku pochodzące z woreczków pyłków jednej rośliny na znamieniu słupka drugiej rośliny – to zapylenie.
Ilustrowany inwentarz zwierząt
Dostępny TUTAJ
Znajdziecie tutaj:
- wstęp
- charakterystykę prawie 100 gatunków zwierząt
W inwentarzu zwierzęta pogrupowane są według środowisk, w których żyją; rejon polarny, ocean, las tropikalny, pustynia, sawanna, średnie góry, las umiarkowany, strefa przybrzeżna, miasto lub strefa zamieszkania, gospodarstwo wiejskie. W inwentarzu przedstawione są kręgowce należące do 6 głównych gromad: ssaki, ptaki, gady, płazy, ryby chrzęstnoszkieletowe i promieniopłetwe.
Ilustrowany inwentarz ptaków
Dostępny TUTAJ
Znajdziecie tutaj:
- wstęp i słowniczek
- charakterystykę 76 gatunków ptaków
Ptaki podzielone są na wróblowe i niewróblowe (kukułkowe, kraskowe, dzięciołowe, sowy, grzebiące, papugowe, pelikanowe, blaszkodziobe, bocianowe, szponiaste, sokołowe, kondorowe, siewkowe, rurkonose, pingwiny, strusie, kiwi, żurawiowe, flamingowe). W tej części znajdziecie też budowę ptaka i opis piór.
Jestem bardzo ciekawa ilu z Was zna te książki. To jak, kto ma je w domu?:)
Napiszcie w komentarzu lub na FB/IG.