Strona główna/INSPIRACJE, RECENZJE/Nasza biblioteczka cz.3

Nasza biblioteczka cz.3

egmont-basia-i-smieci-ratujmy-ziemie-ksiega-pytan

Nasza biblioteczka się rozrasta. Tym razem nasz zbiór wzbogacił się o pozycje z wydawnictwa Egmont. Trochę o ekologii i dzieciecych dylematach.

Ostatnio temat ekologii, dbania o naszą planetę stał się powszechny. Dookoła słyszę o powstających produktach mających to umożliwić. Torby na zakupy, słomki, opakowania… I bardzo dobrze! W końcu zaczyna się coś zmieniać. Na rynku pojawiły się dwie pozycje, które pomogą uwrażliwić również dzieci na to, że należy dbać o naszą planetę. Książek o przyrodzie jest w księgarniach bardzo dużo, ale o dbaniu o nią dużo mniej.

ksiazka-ekologia-dla-dzieci

Wielka Księga Zabaw Ratujmy Ziemię

Jest to  książka z okienkami i ruchomymi elementami. Zawiera dużo wartościowych treści zarówno dla dzieci jak i dla nas dorosłych. Wzmaga zainteresowania do zapoznania się z tematem i do zaangażowania w proces dbania o planetę. Może być pierwszym krokiem w zmianie naszego podejścia. Warto mieć!

Oprócz ciekawostek na tematy ekologiczne, znajdziecie w niej również:

  • pytania i odpowiedzi
  • grę planszową
  • znaczki do umieszczenia w domu

ratujmy-ziemie-egmont

gra-ekologiczna-egmont

ksiazki-o-ekologii

oszczednosc-wody-dziecko

segregowanie-odpadow-ksiazka

dbanie-o-planete-dzieco

Basia i śmieci

Znana i lubiana seria książek. Basia wraca z przedszkola zamyślona. W jej głowie kłębią się myśli o wielorybach, plastikowych torebkach… Martwi się o zwierzęta żyjące w oceanach. To wpływ rozmowy z koleżanką. Książka pokazuje dzieciom to jak śmieci wpływają na środowisko. Basia wspólnie z rodzicami wymyśla co mogą zrobić dla planety.

basia-i-smieci-egmont

jak-unikac-smieci-dziecko

co-to-jest-ekologia-dziecko

dbanie-o-srodowisko-dziecko

Basia Wielka Księga Pytań

Druga książka z serii Basia. Zupełnie inna. To zbiór pytań i odpowiedzi na dziecięce pytania i dylematy. Zaczynając od banalnych „Kiedy dojedziemy na miejsce?”, biorąc pod uwagę rozmyślenia „Dlaczego dorośli mówią brzydkie słowa?”, po pytania naukowe „Skąd się biorą jajka?”

basia-wielka-ksiega-pytan
kiedy-dojedziemy-pytania-dzieci

odpowiedzi-na-dzieciece-pytania-ksiazka

skad-sie-biora-jajka

 

My sami narazie w małym stopniu działamy, ale małymi kroczkami… póki co na zakupy bierzemy materiałowe torby zamiast używać jednorazowych i segregujemy śmieci. A jak wygląda to u Was?

Napiszcie w komentarzu tutaj lub Facebooku/Instagramie 🙂

 

We współpracy z egmont.pl

2020-02-01T23:45:57+01:00Kwiecień, 2019|INSPIRACJE, RECENZJE|0 komentarzy
Go to Top