Strona główna/INSPIRACJE, RECENZJE/Nasza biblioteczka cz.2

Nasza biblioteczka cz.2

ksiazki-montessori-friendly

Nasza domowa biblioteczka powiększyła się o kolejne pozycje, tym razem z wydawnictwa Tekturka. Dołączyły do nas książki o emocjach, o przygodach małego chłopca oraz książki dla dzieci wprowadzające w świat sztuki i piękna.

Seria książek – Twarze

Zarówno jedna jak i druga książka zawiera 10 realistycznych zdjęć. Niemowlęta bardzo chętnie przyglądają się twarzom dorosłych: mamy, taty, rodzeństwa. Czasem się śmieję, że nie ma lepszej zabawki interaktywnej od twarzy człowieka :). Śmieje się, robi miny, wydaje dźwięki. Które dziecko tego nie lubi? Dzięki tej książce, niemowlęta będą mogły poznać inne twarze i zobaczyć jakie skrywają emocje, robią miny. Starsze dziecko może wskazywać na części ciała: nos, ucho, oko. Ilustracje są duże i realistyczne, co jest bardzo ważne.

Twarze – dzieci (od 3 miesięcy)

ksiazki-dla-dzieci-emocje

Twarze – emocje (od 3 miesięcy)

ksiazka-o-emocjach-dla-dziecka

Seria książek o Gabrysiu (dla dzieci od 1-3 lat)

To przygody małego chłopca. Zwyczajne, codzienne, opowieści, które są atrakcyjne dla małego dziecka. W książeczkach są umieszczone realistyczne zdjęcia. Jestem bardzo wdzięczna, że na rynku pojawiły się takie książki. Jest ich naprawdę mało, a to one najlepiej pokazują maluchowi otaczający świat.

Dostępne TUTAJ

realistyczne-ilustracje-ksiazki-dla-dzieci

realistyczne-ksiazki-dla-dzieci

realistyczne-ksiazki

ksiazki-o-dzieciach

Seria książek Malarze dzieciom (dla dzieci 2-7lat)

Jeżeli chcecie zainteresować dziecko sztuką, malarstwem to książki z tej serii są odpowiednie. Każda książka to inna opowieść, oparta na obrazach znanych malarzy, takich jak: Vincent van Gogh, Claude’a Monet i Edgar Degas.

Oglądając zdjęcia, nie byłam do końca przekonana do tych książek. Bałam się, że będą za trudne dla mojej 4-latki. Na szczęście się myliłam. Niesłusznie sugerowałam się obrazami. Moja córeczka chętnie słuchała opowieści.

Baletnice

Najbardziej do gustu przypadły Jej Baletnice ;). Dodam również, że każda z ksiażek ma jakieś przesłanie. Poruszają ważne tematy.

W Baletnicach zobaczycie matkę, która wysłała dwie córki na lekcje baletu nie patrząc na ich zainteresowania. Chciała spełniać swoje marzenia kosztem córek. Ostatecznie kobieta zrozumiała, że jedna z Jej córek kocha śpiewać i na takie lekcje Ją zapisała.

Brzmi poważnie? Bez obaw :). Wszystko jezykiem dostosowanym do dzieci.

baletnice-tekturka

Czyj to domek?

Jest to książka o chłopcu, który szukał przygód. Na swojej drodze spotkał dom i próbował odgadnąć kto w nim mieszka.

Chłopiec stwierdził, że nie opuści tego domu, dopóki nie rozwiąże zagadki. Może mieszka tu duża rodzina, która lubi wspólnie usiąśc przy stole?

czyj-to-domek-tekturka

ksiazki-o-sztuce-dla-dzieci

W sekretnym ogrodzie

O chłopcu, który zapatrzony w coś co je bardzo zainteresowało (a był to młyn), biegł nie zważając na nic uwagi. Zgubił się. Błądził i tęsknił. Na szczęście, okazało się, że to był zły sen.

w-sekretnym-ogrodzie-tekturka

ksiazki-montessori-dla-dzieci

ksiazki-przyjazde-montessori

 

A co Wy ostatnio czytacie? Znacie jakieś ciekawe pozycje? 🙂

 

We współpracy z www.wydawnictwo-tekturka.pl

2020-02-01T23:36:19+01:00Luty, 2019|INSPIRACJE, RECENZJE|0 komentarzy
Go to Top