Strona główna/INSPIRACJE, RECENZJE/„Odkrywaj i baw się” – książki z okienkami – recenzja

„Odkrywaj i baw się” – książki z okienkami – recenzja

egmont-ksiazki-z-okienkami

Wydawnictwo Egmont wydało serię książek z okienkami. Są to cztery pozycje: Moje pierwsze 100 pojazdów, Moje pierwsze 100 słów na wsi, Moje pierwsze 100 słów, Moje pierwsze 100 zwierząt. Książki są ciekawe dla dzieci, ponieważ zawierają okienka, które skrywają różne tajemnice. Nie znam dziecka, które nie lubi książek tego typu :). Zdecydowałam się na serię, ponieważ książki posiadają dużo zagadek, ciekawostek i co dla mnie ważne ilustracje są realistyczne! Strony są sztywne, więc książki mogą służyć już najmłodszym.

 

Odkrywaj i baw się – Moje pierwsze 100 słów

Znajdziecie w niej ponad 35 okienek. Okienka i ilustracje podzielone są na grupy: mój dzień, w domu, przed snem, kolory, jedzenie, jadalne kształty, pojazdy, cyfry, dzikie zwierzęta, kto jest moim dzieckiem, zabawki, przeciwieństwa, zwierzęta domowe, sprawdź pamięć.

Słownik dziecka zostaje wzbogacony w ciekawy sposób. Odnajduje, zgaduje, zagląda. To nie tylko czytanie, ale czynne poznawanie.

moje-pierwsze-100-slow-egmont

pojazdy-ksiazki-dla-maluchów

pierwsze-100-slow-ksiazka-krowa-ciele

okienka-pierwsze-slowa-ksiazka

Odkrywaj i baw się – Moje pierwsze 100 zwierząt

W książce ponad 50 okienek. Okienka i ilustracje podzielone są na grupy: kto tu mieszka, kolorowe zwierzęta, na wsi, odgłosy zwierząt, na sawannie, zwierzęce wzory, w dżungli, policz motyle, w morzu, zwierzęce przeciwieństwa, zwierzęta polarne, gdzie jest moja mama, dookoła świata, czy pamiętasz.

Dziecko poznaje nie tylko zwierzęta. Pojawiają się również kolory, np: żołty jak kaczuszka, różowy jak prosiaczek. Na jednej ze stron znajdują się wyrażenia dźwiękonaśladowcze. To ćwiczenia logopedyczne, które dobrze wpłyną na rozwój mowy.

moje-pierwsze-100-zwierzat-egmont

zwierzeta-morskie-ksiazka-dla-dzieci

przeciwienstwa-ksiazka-dla-dzieci

100-zwierzat-ksiazki-dla-dzieci

ksiazki-z-okienkami-o-zwierzetach

Odkrywaj i baw się – Moje pierwsze 100 słów na wsi

Znajdziecie w niej ponad 50 okienek. Okienka i ilustracje podzielone są  na grupy: witaj na wsi, poznaj zwierzaki, maszyny na wsi, kto tu mieszka, uprawy z całego świata, kto jest moim dzieckiem, owoce i warzywa, odgłosy na wsi, na polu, w stodole, w stajni, skąd to pochodzi, prace na wsi, co jest na sprzedaż.

Również w tej książce znajdziecie wyrażenia dźwiękonaśladowcze, na przykład: Muu! – krowa, Kwa, kwa! – kaczka. Oprócz typowych słów jak banany i pomidory, dziecko wzbogaca słownictwo o słowa takie jak: trzcina cukrowa, bawełna, podkowa, uprząż.

100-slow-na-wsi

 

skad-pochodzi-miod-jajka-mleko-chelb-welna-ksiazka

na-wsi-ksiazka-dla-malucha

Odkrywaj i baw się – Moje pierwsze 100 pojazdów

Ponad 50 okienek i skrywanych tajemnic! Okienka i ilustracje podzielone są na grupy: w mieście, policz koła, w podróży, ważne zadania, na budowie, kolorowe pojazdy, na ratunek, czym jeżdżę, na wsi, przeciwieństwa, w powietrzu, zabawa w chowanego, na wodzie, czym jestem.

Wspaniała dla miłośników pojazdów! Przemyca inne umiejetności jak liczenie kół, poznawanie kolorów i przeciwieństw.

100-pojazdow-egmont

liczenie-pojazy-egmont

okienka-dla-maluchow

Gorąco polecam! Bardzo wartościowe pozycje!

We współpracy z www.egmont.pl

2020-02-01T23:31:58+01:00Grudzień, 2018|INSPIRACJE, RECENZJE|0 komentarzy
Go to Top