Trening – zapinanie guzików. Filcowa choinka.


Jak trenować zapinanie guzików? Spójrzcie na ten obrazek wyżej 🙂 Cóż tu więcej mówić 🙂 Jasne, dziecko może ćwiczyć na sweterku ale można zrobić coś jeszcze. Pobudzić wyobraźnię i nastroić świątecznie 🙂 Zwłaszcza wtedy, gdy pierwsze próby zapinania już za dzieckiem, a czas na doskonalenie tychże umiejętności.

 

Potrzebujemy:
  • zielony filc
  • inne kolory filcu (okrągłe, filcowe bombki)
  • guziki
  • igła
  • nitka
  • nożyczki
KROK I
Przygotowujemy choinkę z filcu do nauki zapinania guzików.
Wycinamy choinkę z filcu. Przyszywamy guziki. Wycinamy koła z przeciętym środkiem tak aby guzik pasował idealnie (dziurka nie może być ani zbyt duża ani zbyt mała).
Mam nadzieję, że zdjęcia są tutaj zbyteczne 🙂

 

Rada: dla dzieci, dla których zabawy guzikowe są nowością proponuję guziki większe. U nas pomimo, że Z. zapinała już guziczki z tymi małymi miała problemy. Jednak to nie tylko kwestia wielkości (KROK II).

 

KROK II
Prezentujemy dziecku pomoc do nauki zapinania guziczków. Pokazujemy jak należy złapać guzik, pod jakim kątem powinna być ustawiona dziurka (pionowo). Jest to dość problematyczne, dlatego na początku lepiej sprawdzi się ramka do zapinania guzików lub sweter ponieważ dziurki, w które ma trafić guzik są odpowiednio „ustawione”:-) Właśnie mnie natchnęło aby Wam pokazać o co mi chodzi ale to już w innym poście (po świętach). Będzie „krok po kroku” zapinanie i odpinanie guzików. Dla nas może śmieszne i łatwe, a dla dziecka to wyzwanie. Potrzebna tu dobra koordynacja zarówno oka jak i ręki.
Takim o to sposobem stwierdzam, że choinka jest nie tyle do nauki co dla treningu zapinania guzików. Dla tych dzieci, które już wiedzą „co w trawie piszczy” 🙂
„Oooo mamusiu taka sama, taka sama! Ma bombki!” 🙂
Zabawy dla dzieci w święta - dla dwulatka i trzylatkaTrening zapinania guzików - ćwiczenia manualne
Wpis guzikowy już od jakiegoś czasu za mną chodził, a trafiła się okazja bo powstał on w ramach konkursu Dziecko na warsztat 🙂 Na pewno pojawi się ciąg dalszy. Pierwsze kroki w zapinaniu i odpinaniu guzików, jak i inne propozycje treningowo-zabawowe 🙂
Chętni?
An.

Go to Top