Strona główna/EDUKACJA, INSPIRACJE, METODA SYMULTANICZNO-SEKWENCYJNA/Wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Metoda symultaniczno-sekwencyjna. Część 2.

Wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Metoda symultaniczno-sekwencyjna. Część 2.

metoda krakowska

Poprzednie posty:

W dalszym ciągu wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Tym razem pracujemy z takimi: tur tur, miau, hau, pi pi,  gul, gę, kwa. Ostatnim razem były zabawy z innymi wyrażeniami. Ponownie zaczynam od wymyślonego przeze mnie zestawu, składającego się z realistycznych zdjęć oraz podpisów. Przypomnę, że ważną rolę odgrywają figurki. Uatrakcyjniają zajęcia.

hau miau

W dalszym ciągu trzymałam się trzech zasad: powtarzanie, rozumienie, czytanie – które są zgodne z założeniami metody symultaniczno-sekwencyjnej. Te karty również posiadają kontrolę błędu. Dlaczego jest ona ważna, wspominałam w poprzednim wpisie na temat wyrażeń dźwiękonaśladowczych oraz „Czy ta układanka jest Montessori? – o tym jak powinien wyglądać materiał Montessori.

zestaw nauka czytania

Gdy zestaw zaczął tracić zainteresowanie, wprowadziłam do zabawy nowy element. Mianowicie, cienie! Powiem Wam, że cienie to jest hit! 🙂

cienie zwierzat

Dopasowywałyśmy cienie zwierząt, zgodnie z kształtem. Powtarzaliśmy wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Następnie łączyliśmy dwie zabawy: zestaw i zabawę z cieniami.

logopedia

cienie diy

Również do tych wyrażeń posiadam zestaw puzzli, z których chętnie skorzystaliśmy.

puzzle

 

Go to Top