/, MASY SENSORYCZNE, MOTORYKA, ZABAWY/Witraże – zabawa z pianką do golenia

Witraże – zabawa z pianką do golenia


Kolejna zabawa z pianką do golenia 🙂

Zostało Wam trochę po ostatniej aktywności z pianką? Zachwycałam się wtedy nad delikatnością i puszystością pianki więc dzisiaj sobie daruję :). Było twórczo, inaczej… Tworzyliśmy witraże z pianki do golenia!
Malowanie na dużych powierzchniach rozwija sprawność obręczy barkowej, dlatego najlepiej nadadzą się drzwi balkonowe a jak nie macie to większe okno a może lustro? (choć przy tym ostatnim już brak efektów specjalnych w postaci światła). Dobrze wiedzieć, że nie tylko mięśnie nadgarstka i palców są ważne przy malowaniu, rysowaniu, a później pisaniu. Wiele dzieci narzeka „boli mnie rączka” albo po prostu „nie lubi malować”. Część z tych problemów ma podłoże w niedostatecznym rozwinięciu sprawności obręczy barkowej, ruchów przedramienia, a następnie nadgarstka i palców. Dość rzadko dzieci ćwiczą sprawność obręczy barkowej. Zapewnijmy im możliwość malowania na dużych powierzchniach.

Potrzebujemy:
  • piankę do golenia
  • pojemniczki
  • barwniki
  • duży pędzel z miękkim włosiem (ewentualnie same rączki wystarczą;))
  • ściągaczka do wody

Zestaw do malowania pianką

Barwimy piankę do golenia. Przy okazji Zuzia dowiedziała się, że połączenie koloru żółtego i niebieskiego da kolor zielony.

Farbowanie pianki do golenia - barwniki

Malujemy!:) Pędzel w dłoń!
Malowanie piankę do golenia za pomocą pędzla

Kreatywne malowania pianką do golenia

Przy braku wolnego miejsca, demonstrujemy dziecku jak posługiwać się ściągaczką do wody a następnie dajemy mu pole do popisu 🙂

Czyścimy - pianka do golenia

Kto ma ochotę na ręczne mazaje?:)

Malowanie pianką do golenia - malowanie rączkami

Witraż - zabawy z pianką do golenia

Spróbujcie też pomalować pianką 🙂

An.